| Alexinho007 a întrebat:

A inceput razboiul dintre Ucraina si Rusia? Romania cu ce poate fii afectata?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

N-a inceput inca nicun razboi. A fost doar o anexare pasnica a Crimeei. Daca va fi in viitor un razboi intre Rusia si Ucraina, noi nu vom fi afectati aproape deloc. Poate Moldova, dar noi nu.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, mă, nu a început. Însă sper că dacă o să înceapă vreodată un război, cei care nu sunt în stare să observe realitatea şi pun întrebări idioate pe diverse site-uri să fie primii care vor avea de suferit.

| 0x11111051 a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect! Sunt total de acord cu raspunsul tau!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Razboiul dintre Ucraina si Rusia? Gresit, razboiul dintre Europa si America constra Rusiei si daca nu stii cu ce poate fi afectata Romania, gandeste-te numai la gaze, cel mai simplu exemplu al doilea care e cel mai nosol, daca chiar ar fi razboi uitate pe harta si vei observa ca Romania este taman langa rusia, luand Romania ca stat european, primul stat european care este pe frontul de N-E deimpreuna cu Moldova si Ucraina, tu pe ce pamant crezi ca se va tine razboiul...

| BBronco a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Maine, poimaine ne trezim cu nucleara-n pat. Totusi fiind Europa si America contra Rusia, speram ca nu ne vor lasa de izbeliste la fronturi pentru cateva tactici si strategii in care noi iesim daune/victime colaterale.

| Balan_Caty_1998 a răspuns:

Nu a inceput razboiul dupa cite se spune a semnat un contract ca crimea e a rusiei
poate nu a mai fi nimic

| StefaN10XKY a răspuns:

Ba, eu am vorbit cu unu din Ucraina si cica e razboi si mor multi oameni...

| StefaN10XKY a răspuns (pentru StefaN10XKY):

A si a mai spuc ca Putin minte foarte mult in legatura cu situatia de acolo.

| Cristi_Iulian_1997 a răspuns:

Oficial nu a inceput nici un razboi, dar e posibil pe cat de curand pentru ca americani deja incep cu jignirile la adresa rusilor si da am putea fii afectati si noi daca se baga S.U.A deoarece suntem in NATO cu ei si cel mai probabil va trebui sa intervenim daca n-i se va cere