| anonim_4396 a întrebat:

Ați fi de-acord cu o conducere și o constituție teocratică?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur n-as fi de acord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa fiu in tema cu intrebarea ta... Doamne Ferește.

| mihai69 a răspuns:

Doamne/Allah/etc. ferește!

| doctorandus a răspuns:

Dap, daca pe sora ta de 12 ani o violeaza un zlatar, conform Bibliei el va fi obligat s-o ia de nevasta.

| johnnny123 a răspuns:

Sigur, cu conditia ca mai intai sa-mi demonstreze existenta zeului lor si apoi sa-mi demonstreze ca ei sunt reprezentatii lui pe pamant.

Doar nu crezi ca o sa-i cred pe cuvant pe unii care spun ca vorbesc cu Dumnezeu

| Lukasssz a răspuns:

NU

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Copii in Romania sunt prosti, poti sa iti dai seama de asta dupa vorba si fapte.
Asa cum Egiptul Antic a cazut datorita treceri timpului asa o sa cada toate tariile de pe glob nu conteaza ce sistem de stat este: monarhie, fascism, capitalism, democratie etc.

Multi nici nu stiu ce e aia "constituție" dar mite sa stie ce e constituția teocratică. Doar daca se apuca sa caute pe google "constituție teocratică" si pe urma afla si se mai gandesc daca sunt sau nu de-a cord.

| mastadont a răspuns:

Categoric nu, nu vreau să ajungem ca în Siria. Acolo se implementează deja un regim teocrat bazat pe legile quranului și putem vedea toți cât de bine le merge happy