| Gass93sv a întrebat:

A trecut un an de cand am luat o amenda rutiera daiurea era doar un singur politai si legea spune ca trebuie doi si am scris asta in procesul verbal dar n-am avut timp sa o contest se mai poate au trecut alea cinspe zile dar am fost plecat din tara se mai poate contesta?

Răspuns Câştigător
| LilTunechi a răspuns:

Nu prea cred...a trecut mult treaba este fumatabig grin

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se mai poate contesta, trebuia sa faci plangerea contraventionala in maximum 15 zile de la primirea procesului verbal de contraventie.
Si nici o lege nu prevede ca trebuie sa fie 2 politisti.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Gass93sv):

Si de ce-mi explici mie asta? Nu eu am fost amendat si, drept sa-ti spun nu ma intereseaza, n-am fost amendat niciodata si nici nu cred ca o sa fiu. Si, chiar daca as fi, as sti ce sa scriu in plangerea contraventionala.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gass93sv):

Nu-i adevarat ce spui, sunt curios in ce lege ai gasit asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Gass93sv):

Link-ul in dicat contine un articol al unui avocat si, in nici o prevedere legala din cele indicate acolo, nu se face mentiune de obligativitatea a 2 agenti constatatori/politisti.