| lucyannicolae a întrebat:

Acum 2 ani, am fost implicat într-un accident ușor de circulație în Germania cu masina înscrisă în România. Mi-am recunoscut vinovăția și politia mi-a făcut o poza la asigurarea mea din România. Totul s-a rezolvat la fata în locului. Și astăzi după 2 ani primesc ditamai dosarul cu o suta de foi, cu un raport de la accident. Și 10 foi de la judecătoria București, în care asigurătorul meu de pe vremea aia City nu a plătit dauna la acel șofer. Acolo scrie ca fostul meu asigurător este chemat în judecata. O să patesc și eu ceva? O sa ma implice într-un fel? Asigurarea era valabila în UE

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil ca omul sa isi recupereze dauna de la tine daca asiguratorul nu plateste...