Întrebare recomandată | Braduk a întrebat:

Acum 3 ani au fost date fotografiile mele la acces direct cum m-as fi spanzurat.
Bunica mea si tatal meu s-au speriat foarte tare.
Fiind minor si tatal meu neavand o situatie prea buna financiar nu am fost să trimit in judecata.
Aș putea acum să trimit in judecata si sa cer daune morale? Si credeți că aș câstiga? Mentionez ca au sters tot după si fotografiile mele erau putin blurate dar se ințelegea că sunt eu ...si am poze facute la televizor

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca erai minor la data respectiva atunci poti sa dai in judecata acum, dar nu cred ca ai sanse de castig in situatia expusa.

| Simpatic a răspuns:

Daca era si blurat si nu ti-a adus un prejudiciu de nicio natura pana in prezent nu prea vad cum ai putea sa-i dai in judecata sau pentru ce.
Cat despre panarama aia de emisiune imi pare rau ca nu i-a dat lu proasta aia cu bolovanul in cap sa se termine cu emisiunile astea odata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă au șters tot, nu ai șanse. Iar ca minor, nu poți da pe cineva în judecată.

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că după atâta timp s-a prescris fapta.
Cee ajutor de la un avocat, eventual pe avocatnet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu un avocat. Nu conteaza daca esti minor, de fapt ai mai multe sanse. Doar ca trebuie sa ai o persoana majora sa fie partea vatamata

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Aia invart milioane de euro, te poti bate cu ei? pozele nu au putere de dovada doar informativ.

| SarmauaOparita a răspuns:

Poate daca ii rogi frumos sa iti dea daune morale ati dau