| zakah1200 a întrebat:

Acum o saptamana am condus beat si am provocat un accident usor. Faza este ca ar trebui sa plec din tara inapoi la munca.Pot pleca sau ce trebuie facut?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca a fost deschis dosar penal sau doar te-au sanctionat contraventional.
Oricum, daca nu ai interdictie de a pleca in strainatate, atunci poti pleca.

| zakah1200 explică (pentru Ioandelasal):

A fost deschis dosar penal doar atat deocamdata.

| Ioandelasal a răspuns (pentru zakah1200):

Asa cum ti-am spus poti pleca, daca nu ai interdictie.

| Violleta2022 a răspuns:

Abia ti-ai luat carnetul de conducere, nestiind inca sa sofezi, te-ai mai urcat si beat la volan, facand accident?
Ai rupt cuiva mainile sau picioarele?
Stai in tara, daca ai deja doasar penal, ca vei fii chemat curand la judecatorie.