| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! Pot fi obligat sa merg la test antidrog? lucrurile au luat-o razna in oras si ia luat diicotu pe toti... pentru consum si vanzare de cannabis (marijuana).
Ce pot sa patesc? sunt obligat sa merg sa imi ia sange? daca sunt chemat la politie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti fi obligat, daca sunt indicii ca ai consumat droguri.
In functie de ce va rezulta din cercetari poti fi inculpat pentru vanzare sau alte operatiuni cu droguri.

| Tonytzza_Tony_1997 a răspuns:

Pai, trebuie sa cooperezi cu politia, sa le raspunzi la intrebari, iar in final ei iti vor da un psiholog, crede-ma si eu am patit asta, dar nu cu marijuana.