| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! Pot fi obligat sa merg la test antidrog? lucrurile au luat-o razna in oras si ia luat diicotu pe toti... pentru consum si vanzare de cannabis (marijuana).

Ce pot sa patesc? sunt obligat sa merg sa imi ia sange? daca sunt chemat la politie? sunt doar consumator nu mai vand.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca primesti mandat, da.Esti obligat.

| xToToShelx a răspuns:

Da cu ajutorul unui mandat te pot perchezitiona si testa. Acum daca le spui ca esti consumator poti sa ai noroc doar sa te bata de nu mai stii de tine sau sa te dupa la politie si sa-ti faca un fel de dosar (nu e penal). E un dosar in care te au in evidenta.

| AwanderingLove a răspuns:

Da esti obligat pei ei nu.i intereseaza ca, consumi sau vinzi. Cei mai multi sunt inchisi. Oricum daca te prinde ca ai la tine mai mult de 0.5 te considera traficant din start

| Nicolae955 a răspuns:

Din câte știu, lucrurile merg la fel atât pentru consum cât si pentru deținere sau vânzare. Probele de sânge sunt procedee obligatorii doar in cazuri grave, cu dovezi. Sfatul meu e sa te lași la fund pana se linistesc apele. Poate se legaliZeaza. ' relaxează-te'