| Catalina1001 a întrebat:

Alocatia se ia si pe timpul vacantei de vara? Sunt clasa a 10 a.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alocatia de stat pentru copii se primeste pana la varsta de 18 ani, indiferent ca esti elev la cursuri sau in vacanta.
Se primeste si dupa 18 ani, daca esti la studii - liceu sau scoala profesionala - daca faci cerere de acordare si se acorda pana la terminarea cursurilor ultimei clase de liceu sau profesionale facute la cursuri cu frecventa la zi.