| 12stefy a întrebat:

Am 17 ani si locuiesc in Anglia de vreo 6 luni. Stie cineva daca se poate sa zbor in Romania singur? Pana acum am zburat numai cu insotitor, dar am inceput sa cred ca nu am nevoie. Stiu ca nu pot pleca din Romania singur, din cauza legii, dar nu stiu daca ma pot intoarce sau nu singur.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai inceput sa crezi gresit, pana la 18 ani nu poti circula singurel

| 12stefy explică (pentru suntserios):

Ba poti. Numai nu cand esti roman happy

| danutzu96 a răspuns:

Nu, legal nu poti pleca singur daca nu ai 18 ani.

| Cigarette69 a răspuns:

Cand avea 14 ani, varul meu a mers cu AUTOCARUL in Italia. Trebuie sa obtii nu stiu ce procura ( nu stiu exact cum se numeste) de la parinti. Cum ca ei sunt de acord ca (,) copilul lor sa calatoreasca singur in alta tara. Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes big grin

| MskDesign a răspuns (pentru Cigarette69):

Probabil atunci Romania nu era in UE!

| Cigarette69 a răspuns:

A fost acum un an ...MskDesign

| 7teen a răspuns:

Si eu sunt in Anglia si stiu ca pana la 18 ani nu poti pleca fara insotitor