| AndryDya a întrebat:

Am 17 ani si sunt in Marea Britanie, pot trece in Olanda doar cu buletinul?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate merge doar cu cartea de identitate, ambele tari fac parte din UE.

| RAY a răspuns:

UK,Olanda sunt in spatiul schengen nu ai nevoie de buletin

| RAY a răspuns:

| romeo78 omule nu exista granite intre oland vs uk, granita exista la granita romaniei

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu poti calatorii singura fara insotitor, deoarece esti minora (sub 18 ani).

| romeo78 a răspuns:

Ești minoră, deci nu ai voie să treci! Trebuie acordul scris al părinților tăi!

| suntserios a răspuns (pentru romeo78):

De ce ar avea nevoie de acordul părinților?

| romeo78 a răspuns (pentru suntserios):

Pentru că e minor!

| suntserios a răspuns (pentru romeo78):

Zice undeva in legislatia din Uk ca are nevoie de acordul părinților un minor cetatean roman ca sa paraseasca uk?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa faptul ca esti minora, ceea ce inseamna ca vei avea nevoie de acord si insotitor, vei avea nevoie si de pasaport.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista granite in spatiul schengen

| gratargratar a răspuns:

Doar cu insotitor si accord scris al parintilor, sau cu parintii direct. Altfel nu se poate.