| Justlove13 a întrebat:

Am 18 ani, mi-am facut card la brd pentru alocatie, si de 2 luni nu am primit nicio alocatie, mentionez ca am depus actele in luna mai, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element important pentru un raspuns corect, respectiv daca mai esti elev la liceu sau scoala profesionala.
Daca nu mai esti nu mai primesti alocatia de stat dupa 18 ani.
Daca mai esti elev te poti interesa la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala.

| Justlove13 explică (pentru Ioandelasal):

Sunt inca eleva la liceu

| Ioandelasal a răspuns (pentru Justlove13):

Atunci intereseaza-te cum ti-am spus in prima postare.

| Justlove13 explică (pentru Ioandelasal):

Ok,multumesc!

9 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Du-te la banca si intreabai de ce nu s-a virat banii

| Justlove13 explică (pentru 1Q):

Asta am facut si mi-au spus ca problema nu este de la ei ci de la stat

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Primul pas e sa mergi la banca si sa intrebi situatia contului, si sa ceri un extras de cont. De acolo iti spun ei unde trebuie sa mergi sa faci scandal. happy Dar cum banii vin de la stat, probabil porcii aia de la minister nu i-au virat. Din incompetentza.

| Justlove13 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Situatia contului e ok, e activ, nu are nicio problema contul, de vina e statul

| lullaby23 a răspuns:

De la 18 ani nu se mai da alocatia.

| Justlove13 explică (pentru lullaby23):

Te asigur ca se da alocatia dupa 18 ani daca inca faci liceul!