| acumcitestiasta a întrebat:

Am absolvit facultatea anul acesta si am depus actele pentru somaj in octombrie iar in noiembrie mi-au pus stampila pe carnet.
O sa primesc indemnizatia luna aceasta sau in decembrie? Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat la ce dată, în octombrie, ai depus actele - dar, ar trebui să-ţi vină ajutorul de şomaj în această lună ( până prin 28 ).
Oricum, dacă nu-ţi vine luna asta, atunci SIGUR îi primeşti în Decembrie - inclusiv pe lunile anterioare, de la data depunerii dosarului happy

Toate cele bune.