| andreea_5319 a întrebat:

Am aproape 14 ani si trebuie sa imi fac buletinul dar parinti sunt din alta localitate si am auzit ca nu mai pot fi luata din spatiu pentru a imi face buletinul aici unde m-am nascut Ce pot face?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti faci cartea de identitate la SPCLEP de care apartine domiciliul parintilor, dupa aceea poti sta si in alta localitate, cu viza de flotant. Numai bine!

| jojo_2491 a răspuns:

Poti sa-ti faci buletin indiferent unde locuiesti, daca parintii tai au mutatie la adresa unde locuiti acum.daca nu, poti sa-ti faci buletin pe adresa de resedinta. fara buletin nu ramai tu. poti merge si la politie sa le explici situatia si ei iti vor spune ce ai de facut.

| smaranditza a răspuns:

Important este domiciliul actual al parintilor; cel mai simplu este sa te interesezi la politie exact despre ce e vorba; succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face buletin in orice localitate daca cineva, oricine, te ia in spatiu si merge cu tine la politie cu actul casei pentru a dovedi ca este proprietarul.iti garantez asta.Mult succes.

| TropicalStorm a răspuns:

Mai merge sa-ti faci. si eu m-am nascut la bucuresti. si stau in videle thinking dar merge. big grin