| dordob a întrebat:

Am avut contract 2013/ febr Vodafone pe firma, titular fiind asociatul meu. In prima luna de contract Vodafone am cesionat toate partile sociale asociatului meu, care nu si-a mai achitat facturile. La adresa mea ( sediul social al firmei ) si pe numele asociatului sosesc facturile, notificarile de neplata, etc. Daca fostul asociat nu-si actualizeaza datele firmei catre Vodafone, sunt sanse sa fiu chemata in instanta? Sau numai el poate fi chemat in instanta mai ales ca a preluat firma cu tot cu contract? Va rog sa ma lamuriti! Care este cel mai accesibil mod de a clarifica situatia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca abonamentul a fost pe firma atunci firma este datoare si nu tu ca persoana fizica. Daca cesiunea a fost inscrisa la registrul Comertului atunci tu nu mai ai nici o treaba cu firma. Spune-le asta la cei de la Vodafone si sa nu te mai deranjeze.