| Stincker3043 a întrebat:

Am avut un accident in Germania, am oprit la trecerea de pieton iar o conducatoare auto din spate a intrat in mine din neatentie, isi recunoaste vina si acum trebuie sa vina politia, cum se va proceda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia va stabili cine este vinovat, il va amenda si firma de asigurare va plati reparatia masinii tale.

| Stincker3043 explică (pentru Ioandelasal):

Bun, am rezolvat cu hartiile si toate asigurarile, ea e vinovata, a recunoscut, acum eu trebuie sa merg cu asigurarea de la ea la un service, pot sa cer contravaloarea in bani sau?

| Stincker3043 explică:

Bun, am rezolvat cu hartiile si toate asigurarile, ea e vinovata, a recunoscut, acum eu trebuie sa merg cu asigurarea de la ea la un service, pot sa cer contravaloarea in bani sau? Si inca ceva, a completat politia toate actele, fata a semnat dar eu am primit doar un fel de coala a4 pe care scrie ceva cu leasing in germana si acolo scrie toate datele fetei. Politia mi-a spus ca cu acea hartie pot sa merg la orice service din oras, inclusiv la reprezentanta

| Ioandelasal a răspuns (pentru Stincker3043):

Cu actele respective atelierul de service iti va repara masina, nu cred ca iti vor da bani.

| Cipiiiiiiiiiiiuehdudxh a răspuns:

Nu știu cum