| Oproo a întrebat:

Am cateva intrebari despre un card de credi! dau funda!

1.Cat la % din bani se ia timp de 1 luna? (dobanda sau cum i zice?!)
2.Care este suma minima care poate fi transferata de pe un card pe altul?
3. exista vreo posibilitate sa face un transfer de bani online? de pe un card pe altul!?
4.cum pot afla daca cineva mi-a trimis bani pe card fara sa ma duc la banca sau sa sun la ei?
un tutorial despre a folositi si transfera bani cu cardu de credit sau cont bancar sau ceva de genu! (Intreb deoarece imi deschid o afacere si imi fac card de credit! )

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns valabil pentru intreg sistemul bancar, fiecare banca are reguli proprii privind cardul de credit. Pentru a vedea aceste reguli te pot uita pe site-ul bancilori care au unitati deschise in localitatea ta.
De obicei pentru afaceri transferurile(incasari si plati) se fac prin contul curent, nu neaparat prin card.
Transferuri si situatia contului o poti afla online daca ai Internet banking. Si pentru acesta fiecare banca are denumire si reguli proprii.
Toate raspunsurile la intrebari le poti gasi pe site-ul bancii iar detalii si ce trebuie sa faci practic le poti afla de la unitatea bancara unde vei vrea sa-ti deschizi cont si sa faci card. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide un cont la banca mea si vei avea asistenta online gratuita; mult succes in afaceri!