| Boss1211 a întrebat:

Am câteva materii la care nu am destule note(sau am doar una și aia mică) ce se va intampla dacă nu ne întoarcem la școala? Nu m-as stresa dacă ar fi doar o materie dar sunt mai multe… Voi rămâne corigent? Sau vom recupera orele și sa încep sa-mi refac notele sau se va îngheța anul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai destule note nu se vor incheia mediile anuale la materiile respective si vei fi declarat amanat.
Pentru a promova clasa va trebui sa sutii examen la fiecare materie, acesta este compus dintr-o proba scrisa si una orala, media celor doua fiind media anuala.
Daca nu reusesti la cel mult 2 materii vei sustine examene de corigenta la acelea, tot cu cele 2 probe.

| Boss1211 explică (pentru Ioandelasal):

M am greșit când am spus dacă voi rămâne corigent, voiam sa spun repetent

| Boss1211 explică (pentru Ioandelasal):

Și dacă am destule note și nu îmi iese media ce se intampla? Rămân repetent?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Boss1211):

Ramai repetent doar daca ramai corigent la mai mult de 2 materii.
Daca ramai corigent la maximum 2 materii atunci sustii examene de corigenta.

| Boss1211 explică (pentru Ioandelasal):

Pai săptămânile astea am zis ca îmi refac mediile si pe când a venit greva…am destule note la acele materii doar ca nu îmi iese media