| Anonimanonim11 a întrebat:

Am cumpărat de pe Olx o pereche de casti Airpods pro la prețul de 600 lei.
Am vorbit cu vânzătorul, mi-a trimis poza cu căștile, cu seria lor și etc, totul ok... am decis sa le cumpăr. Când am ridicat coletul am constatat ca nu sunt originale... eu nu l-am întrebat pe vânzător dacă sunt originale și nici el nu a spus ca sunt originale. In colet am primit fix ce mi s-a arătat in poza ca voi primi. Dacă merg la poliție se poate rezolva ceva? Tin sa precizez ca nu l-am întrebat dacă sunt originale.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu rezolvi nimic, vanzatorul a fost corect si nu te-a inselat. Era inselaciune doar daca spunea ca sunt originale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te duci la politie pe ce motiv?
ti a vandut fix ce ti a promis, ti a dat seria etc etc ce altceva mai vroiai?

| TalentDinPântec a răspuns:

Eu zic sa te bucuri de ele cât poți.