| Ecbert a întrebat:

Am cumparat un telefon de la un magazin Selgros. L-am trimis la service de 2 ori pentru acelasi defect, iar defectul nu a disparut si cand am fost inapoi la ei ca sa-l returnez si sa primesc banii inapoi au spus ca nu imi dau banii inapoi daca nu e respins de la service. E vreo lege prin care sunt imputernicit in vreun fel sa returnez produsul? Am auzit ca daca produsul e trimis in service si defectul nu a disparut pot sa primesc banii inapoi. Pot sa apelez la ANPC?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca nu-l pot repara si nu au unul similar. http://www.avocatnet.ro/......-zile.html
Timpul cat a stat in garantie se scade din garantie.