| jetaa2eu a întrebat:

Am dreptul la moștenire (părinți naturali)daca sunt în plasament?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai dreptul la mostenire, n-are importanta ca esti in plasament. Doar daca ai fi adoptat n-ai avea drept de mostenire dupa parintii biologici ci dupa cei adoptivi.

| jetaa2eu explică (pentru Ioandelasal):

Daca nu te superi as mai avea i Intr : daca numele unei case este pe numele unei persoană și ea este decedată, iar ea având 2 copii la rândul lor decedați. pentru dezbaterea moștenirii au dreptul nepoții copiilor ei împreună cu sotia/soțul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru jetaa2eu):

Da, au dreptul la mostenire sotul supravietuitor si nepotii decedatului.