| diana200005 a întrebat:

Am fost agresata se**al de fostul meu, amandoi suntem minori, i se poate intampla ceva daca raportez aceasta situatie la politie?

Răspuns Câştigător
| FantasyBoy a răspuns:

Daca nu ti-a introdus penisul in vagin/anus si nici nu te-a obligat sa-i faci oral, legea nu prea te ajuta, e doar molestare, nu viol. Oricum, fostul tau e un nenorocit, nu merita nici macar ura ta, uita-l.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca are peste 14 ani si faci plangere penala poate fi acuzat si condamnat, dupa caz, pentru infractiunea de viol (daca a fost act sexual) sau agresiune sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate fii arestat si condamnat la puscarie juvenila, daca ai fost violata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi tu nu vrei să i se întâmple ceva? Altfel de ce l-ai raporta.

| diana200005 explică (pentru anonim_4396):

Ba da, vreau sa i se intample

| AlinMrs a răspuns:

E putin delicata situatia, nu vreau sa intru in detalii insa ca sa ajungi in situatia aia presupune cativa pasi. Ca doar nu a facut-o pe strada ma gandesc. Cand e vorba de un raport sexual trebuie sa fie de acord ambii parteneri. Depinde acum si cum ai fost agresata, ce a presupus asta si multi alti factori. Nu vreau sa te descurajez si imi pare rau pentru trauma prin care treci, insa nu cred ca e locul ideal de a dezbate o astfel de problema. Tinand cont ca amandoi sunteti minori cel mai bine presupun e sa discuti cu unul din parinti daca ai de gand sa mergi mai departe cu anumite demersuri.

| diana200005 explică (pentru AlinMrs):

A facut-o intr-un parc si m-a atins in locuri intime chiar daca eu i-am zis nu si am incercat sa ii iau mana si sa plec dar nu am putut si nu e singurul lucru pe care l a facut

| FantasyBoy a răspuns (pentru diana200005):

Daca nu ti-a introdus penisul in vagin/anus si nici nu te-a obligat sa-i faci oral, legea nu prea te ajuta, e doar molestare, nu viol. Oricum, fostul tau e un nenorocit, nu merita nici macar ura ta, uita-l.