| andreibagut01 a întrebat:

Am fost admis ieri la categoria BE si mi-a luat examinatorul permisul ca sa il actualizeze. Avand in vedere ca nu am permisul, am voie sa conduc un vehicul din categoria B fara permis? Am nevoie de dovadă? Si cum imi ridic permisul?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu ai dovada, nu te urca la volan indiferent de ce nevoi ai!

| antimulte a răspuns:

Stai putin, ce permis ti-a luat examinatorul, daca tu ieri ai dat si ai fost declarat admin? Poate vrei sa zici dosarul. Daca nu ai dovada la mana, nu ai drept sa conduci pana vine permisul. Acesta iti vine prin posta acasa, in max 15 zile.

| Alexuţ02 a răspuns:

Permisul vine acasa, iar ca sa conduci ai dovada de dovada, sper sa nu ma insel.

| InvatamProgramare a răspuns:

Fara carnet de conducere sau dovada nu iti recomand sa conduci.

| M1989 a răspuns:

Salut. Pana iti ajunge permisul acasa vei avea nevoie de dovada.