| georgica10 a întrebat:

Am fost chemat in judecata, in calitate de intervenient fortat, alaturi de societatea de asigurari Astra.
In timpul procesului, societatea de asigurari a invocat lipsa calitatii procesuale pasive.
Instanta a admis exceptia invocata, a respins actiunea introdusa de o persoana fizica, impotriva lui S.C. Astra.
In aceasta situatie in care eu aveam calitatea de intervenient fortat alaturi de S.C. Astra, aceasta solutie favorabila pentru societatea de asigurari imi este favorabila si mie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti este favorabila, dimpotriva, ai fost introdus in proces pentru a fi obligat tu in locul societatii de asigurari.