| RAY a întrebat:

Am fost client la upc apoi am renuntat la ei,dar,acum se folosesc de datele mele, au voie asa ceva?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de date si cum le folosesc.
Daca este vorba de datele cu caracter personal si sunt folosite in interesul UPC atunci este ilegala folosirea.

| RAY explică (pentru Ioandelasal):

Gen vin la mine acasa sa intrebe de mine, imi foloseste numele

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Aceasta nu este folosire fara drept a datelor cu caracter personal.

| Alberto0512 a răspuns:

Nu au dreptul!, aceste date sunt cu caracter personal si nu au dreptul de a se folosi de ele...