| CosminComan75 a întrebat:

Am fost oprit (pentru prima dată) de poliția rutieră, am fost prins cu 110km/h in localitate. Nu am primit procesul verbal pe care l-am semnat. Nu mi-a trecut prin cap nici mie să întreb de el. Întrebarea e, se poate să-mi vină acasă vreo amendă de acum?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuia sa-ti inmaneze un exemplar al procesului-verbal de contraventie si ma mira ca nu l-ai primit, daca a fost intocmit si semnat de tine.
Probabil il vei primi la domiciliu.

| Liviu a răspuns:

Ori e trolll, ori face misto.Nu pot crede ca un om care are permis fie si de o luna, nu isi da seama ce inseamna sa rulezi cu 110 in localitate.Adica numai zic animale,alte masini, sau sa pierzi controlu la volan. Vreun pieton, plod, sau mamica cu plod.Tu nu realizezi asta? tie iti pasa de amenda? zi sarumana ca nu ai intrat in cineva, doamne, cum dracu ai luat frate permisu? Inteleg un 70 80 in oras, sat, comuna, mai ai o scuza, nu ramai fara permis.Dar tu 110?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceva nu se leaga in ce povestesti. La viteza aia trebuia sa ramai fara permis deja, iar procesul verbal daca l ai semnat trebuia sa ramana la tine.

| Yuoia a răspuns:

110km/h in localitate?
Si te gandesti la "vreo amenda"? Gandeste-te la "vreun pieton".

| Andrei200202 a răspuns:

Da

| gigite a răspuns:

"Nu am primit procesul verbal pe care l-am semnat. Nu mi-a trecut prin cap nici mie să întreb de el." treaba e, ca te-a oprit pentru ca tu mergeai sa zbori si NU ti-a tradus sanctiunea savarsita ca erai in nori deja.