| darkangel2002 a întrebat:

Am fost prinsa fara bilet RATB cand eram cu o prietena.Mi-au cerut abonamentul(care normal ca expirase cu cateva zile in urma) dupa care mi-au spus ca a expirat si mi-au cerut buletinul.Fiind prima data cand mi se intampla asta, l-am dat, apoi am fost intrebata daca am mai primit amenzi pana acum si am spus ca asta e prima data.Ne-a coborat la prima statie si bineinteles ca ne-a spus ca putem plati 50 de lei pe loc sau ne trimite acasa nu stiu ce hartie.Eu i-am spus sincer ca nu am bani la mine la fel si prietena mea, controlorul tot insistand...le-am spus ca nu avem niciun Ban si nu putem plati si intr-un final au spus ca vom primi acasa hartia respectiva(tin sa mentionez ca nu mi-au fost luate datele de pe buletin s-a uitat la nume apoi mi-a fost inapoiat) si nu a fost scris niciun proces verbal sau cum se numeste hartia respectiva.Ne-au spus ca nu ne vor inmana procesul pentru ca suntem minore dar, ei nu au notat nimic.Nici macar nu aveau pe ce sa noteze. In final mi-au inapoiat buletinul si abonamentul si am plecat...e posibil sa mai primesc amenda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce varsta ai.
Minorii sub 14 ani nu raspund contraventional, poate de aceea nu ti-au notat datele si, daca ai sub 14 ani, nu vei fi sanctionata.

| Crackman a răspuns:

Ai scapat cu timpul pierdut doarhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. Pe tine doar te-a speriat.