| anonim_4396 a întrebat:

Am găsit un card de tichete de masă. Cum as putea găsi posesorul? Am sunat la firma de pe card și mi s-a zis că nu au pe nimeni cu acel nume in baza de date.

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

S-au inselat sau probabil persoana a demisionat, a fost concediata, etc. Totusi e ciudat pentru ca nu dispari asa pur si simplu dintr-o baza de date. Daca insisti sa fi un bun samaritean, iti sugerez sa mergi la firma, te duci la HR si predai cardul. O sa se descurce ei mai departe. Poti chiar sa mergi la politie sa-l predai...

| Paula2018 a răspuns:

Pai nu are un nume pe el? Posteaza pe Facebook pe grupuri, gen olx, mamici. Eu am gasit o tableta si am reusit foarte reoede sa gasesc posesorul.

| anonim_4396 explică (pentru Paula2018):

Nu am găsit pe Facebook, e dintr-un satuc de lângă Brașov (am vorbit cu posesorul înainte să și-l uite langa mine), mă gândeam să sun la primăria lor laughing

| Paula2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi o idee buna. Chiar buna de tot happy si felicitari pentru gest.