| ScragwcuLains a întrebat:

Am iesit de la scoala, un coleg avea o petarda destul de puternica si unul avea chibrite, au aprins petarda pe langa o casa, vreau sa va reamintesc ca eu am fost martor, au dat petarda si au iesit cativa vecini, era o colega cu mine care era si ea martora, cand au intrebat-o vecinii cine a dat, a dat vina pe un suspect probabil diferit, i-a aratat vecinului unde sta, la ce scoala mergem, in ce clasa suntem, de la cat avem ore si i-a spus ca va veni la scoala maine si ca va suna la politie. Eu nu sunt de nicio vina, doar am vazut ce s-a intamplat. Am vreo vina?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nici o vina, asa ca n-ai de ce sa fii sanctionat, eventual ai putea fi ascultat ca martor.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nici o vina dar ai fost la locul faptei.

| sierra1 a răspuns:

Dacă TĂINUIEȘTI identitatea celui ce-a aprins petarda, da, ești bun de blamat

| CassieII a răspuns:

Nu ai nicio vină atât timp cât nu ai fost implicat. Maxim ți se vor adresa niște întrebări dacă vor băga de seamă un astfel de caz.

| johnchena a răspuns:

Nu