| BuLaNNNeL a întrebat:

Am împrumutat o persoana cu suma de 1000 de euro, iar acesta m-a sunat astăzi să ne întâlnim pentru a mi înapoia banii, doar că eu nu am fost acasă și i-a returnat prietenei mele. Aceasta m-a sunat să-mi zică că cei 1k de euro mi i-a dat sub forma a 2 a hârtii de 500, din câte știu eu, bancnotele de 500 au fost scoase din circulație, iar întrebarea mea e daca nu cumva am primit o "țeapă"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au fost scoase din circulatie.
Am schimbat eu recent.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai printeaza din 2014 dar este inca in circulatie

| BuLaNNNeL explică (pentru suntserios):

Mulțumesc frumos, înțeleg că încă pot fi folosiți.

| NotNamed a răspuns:

Nu. Sunt bani autentici. Nu oricine falsifica bani.

| BuLaNNNeL explică (pentru NotNamed):

Nu puneam la îndoiala autenticitatea lor, ci daca mai pot fi folosiți / acceptați.

| NLS a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Daca nu ti-i mai accepta la o anumita tranzactie vreo persoana fizica sau vreun magazin, la banca ii poti schimba fara grija.

| BuLaNNNeL explică (pentru NLS):

Mulțumesc frumos.