| valahu a întrebat:

Am nevoie de ajutor URGENT! Am facut recent 18 ani si trebuie sa-mi schimb buletinul. Dar astazi am observat ca ori mi-a fost furat ori l-am pierdut. Am nevoie de vechiul buletin cand ma duc sa mi-l fac pe cel nou? Deci ce ar trebui sa fac: sa imi fac buletin nou ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat ( in caz ca nu mi-l cere pe cel vechi ) s-au sa il raportez pierdut si pe urma sa-mi faca unul nou? Nu stiu nici ce taxe se percep in fiecare dintre cazuri. Va rog astept raspunsuri si dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa predai vechea carte de identitate, asa ca va trebui sa anunti pierderea, tot la SPCLEP unde trebuie preschimbata. O sa fii amendata, trebuia sa-ti preschimbi CI inainte de implinirea varstei de 18 ani, amenda este intre 40-80 lei. Celelalte taxe sunt la fel ca la prima CI. Numai bine!