| Iren_Kis_1967 a întrebat:

Am nevoie de casier ca sa îmi scot fiica de 13 ani din tară sau trebuie numai hartia de la notar inputernicirea?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca fetita merge cu ambii parinti nu este nevoie nici de declaratie notariala si nici de certificatul de cazier judiciar.
Daca merge numai cu un parinte este nevoie de declaratia celuilalt parinte si nu este nevoie de certificatul de cazier judiciar.
Doar daca merge cu alta persoana este nevoie de declaratia notariala a ambilor parinti si insotitorul trebuie sa aiba certificatul de cazier judiciar.