Am o întrebare. Dacă eu merg afara pe la 21:00 și vin acasa pe la 23:30 are ceva problema poliția cu mine? Adică eu merg afara dar stau la un prieten și vin acasa la 23:30 problema e ca atunci când vin spre casa... am voie sa fiu afara la ora aia?

Am 13 aproape 14 ani

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......a-eu-merg/
Te cam repeți copile...

| PainTech a răspuns:

Nu are nimic cu tine. Poți să fi unde vrei tu oricând vrei tu. Nu mai suntem în ordonanța militară.

Totusi in atribuțiile de serviciu ale politistului, el are dreptul să verifice identitatea și să te controleze oricând vrea el (indiferent de ora sau de locație) dacă i se pare ceva "suspect".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i intereseaza pe politisti ce faci! Dar ai grija la Corona!