| Christian_Kuttesch_2000 a întrebat:

Am o intrebare, dacă iau copilul altcuiva sa merg in Croatia la mare imi trebuie altceva in afara de pasaportul lui?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti trebuie Procura/imputernicire notariala, facuta si semnata de ambii parinti la un Notar Public.
La notar trebuie sa fiti toti 4, inclusiv tu, ca sa se mentioneze persoana care ia in custodie copilul minor.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie o declaratie notariala, data de ambii parinti ai minorului, prin care isi dau acordul ca acesta sa plece in Croatia si te indica pe tine ca insotitor major. De asemenea trebuie sa-ti scoti certificatul de cazier judiciar.