| NikFlorian a întrebat:

Am o intrebare: Pot sa ma transfer de la un liceu teoretic, la un Seminar Teologic chiar daca acum sunt clasa a 10a? Sa ma transfer pe clasa a11 a. As dori sa ma transfer de la in liceu din Arad la Seminar la Caransebes, s-ar putea asa ceva? Am nevoie urgent de un raspuns, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Buna! Teoretic, transferul e posibil, pentru ca cele doua licee nu sunt tocmai incompatibile. Cel mai probabil a fi sa ti se ceara sa dai niste diferente, niste examene prin care sa demonstrezi ca nivelul tau este suficient de bun pentru a ti se acepta transferul. Probabil examenele vor fi la religie, literatura romana, istorie...
Pentru un raspuns si mai sigur, suna la secretariatul seminarului teologic si intreaba cu tupeu. Trebuie sa-ti dea informatiile necesare.
Iti doresc mult succes!

| NikFlorian explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Multumesc mult!

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns (pentru NikFlorian):

Cu drag! Mulțumesc și eu pentru aprecierea răspunsului!