| IrinaMihaela15 a întrebat:

Am o intrebare putin mai întortocheată. Alocația mea se duce la bunici in Constanța iar eu locuiesc in Bucuresti de mai mulți ani. In curând o sa împlinesc 18 ani, dar încă mai am un an de făcut la liceu. Ce trebuie sa fac pentru a beneficia in continuare de alocație si pentru a "muta" banii pe card?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La implinirea varstei de 18 ani, si daca o sa continui studiile la liceu sau scoala profesionala, vei depune o cerere pentru continuarea alocatiei de stat, la secretariat si aceasta va fi trimisa Agentiei pentru Plati si Inspectie Sociala. In cerere vei specifica punerea alocatiei pe card, indicand banca si codul IBAN al contului bancar.

1 răspuns: