| Cristinafgmcriss a întrebat:

Am o mica mare intrebare...
Peste 3 zile o sa dau proba teoretica(sala) si am parcurs mediul de invatare si am facut chestionarele de pe siteul drpciv, dar azi am fost la ora de legislatie si am facut cateva chestionare de pe calculator ca au ei ceva program, dar unele intrebari nu se gasesc pe siteul oficial Drpciv...
Iar acolo pe site spune ca daca parcurgi mediul de invatare de 2 ori si faci si chestionarele de acolo ar trebui sa te descurci la examen.
Cum ii mai exact? Ce intrebari v-au picat cei care ati dat recent examenul?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Sunt aceleași.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ca sa poti raspunde la orice intrebare trebuie ca legislatia rutiera - cod si regulament - sa fie studiata si invatata (insusita), nu citita. Apoi antrenarea la facut chestionare.

| ValentinGabi a răspuns:

Mai bine învățai de pe aplicația școalarutiera.ro este mai usor

| Andreseba a răspuns:

Salut? întrebările sunt aleatorii nu ai de unde să şti ce întrebări îti pica cert e ca nu pica la fel, ți se scaneaza cnp-ul şi iti da un cod ala il scanezi la calculator si iti vine setul de intrebari, eu aş spune să continui cu chestionarele de pe drpciv eu am luat examenul complet, înainte de sala am facut doar chestionare drpciv, la legislație nu am fost pentru cä am considerat ca nu am nevoie am citit si invatat codul rutier de pe internet pe site~ul care mil daduse proful meu, eu zic să continui cu chestionarele drpciv acum tu stii mai bine cum vrei să faci şi muuuuuuultă baftă la sală?