| Annaaaaaa5115 a întrebat:

Am o prietena in centrul de plasament care are 17 ani. Vreau sa stiu daca iubitul ei o poate scoate pe semnătura.El are 23 de ani.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, varsta legala fiind 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate, ce putere are el?

| sierra1 a răspuns:

"o prietena in centrul de plasament...o poate scoate pe semnătura"

mami, aici nu vorbim despre o ladă de cartofi sau găleată cu mortar!

| Vântulalb a răspuns:

Nu. Nu ii este parinte, nici tutore.

| rapandula a răspuns:

Sa astepte cateva luni pana face 18 ani si iese fara sa se implice iubitelul.

| ABCD122 a răspuns:

Ce legătura are iubitul ei cu ea? Ea poate ieși doar după vârsta de 18 ani.

| Alexia1208 a răspuns:

Nu...
Lasă ca mai puțin face 18 și iese singură