| terry123 a întrebat:

Am o problema, săptămâna viitoare am sala pentru permisul auto, am citit cartea, ce tine de medicina, semnale, mecanica ma descurc dar cel mai mult ma încurc la contravenții, cum pot sa le deosebesc să-mi fie mai ușor de reținut?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de facut chestionarele, ca sa ai experienta si sa ai idee ce iti va pica la examen.
Succes la examen!

| anonimg a răspuns:

Nu pot să dau copy &paste se pe site-ul acesta: http://www.scoalarutiera.ro/......nfractiuni
Aici ți se va spune la început diferența dintre infracțiune și contravenție. Infracțiunea se pedepsește întotdeauna cu închisoare, cu reținerea conducătorului auto.

| Sn4k3 a răspuns:

Fa mediu de invatare si chestionare. O sa tii intrebarile minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa chestionare, da-o dracu de carte ca nu te ajta la nimic, baga frumos pe telefon, chestionare auto pe Appstore și faci 4-5 pe zi pana ce dai sala, bafta, eu am luat sala fără a avea carte, la legislatie citeam ce spunea profesorul de legislatie din cartea unei colege ce stătea lângă mine

| MadalinG99 a răspuns:

Invata totul logic!

| GeorgeBerbec a răspuns:

Chestionare, cea mai clasica si buna metoda. Ti se va aseza perfect in cap fiecare categorie