| VladSeucea a întrebat:

Am o problema, tata este în Germania și eu am fost încredințat mătușii mele. La încredințare mi-am dat semnatura dar acum regret lucrul asta. Este vreo metoda prin care pot să îmi schimb încredințarea la orice alta ruda? Mătușa și cu unchiul meu nu pot afla ce vreau sa fac pentru că ar apela la violenta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca inca esti minor doar parintii tai (tatal sau mama ta) pot face solicitarea de a schimba incredintarea, asa ca vorbeste cu tatal tau.

| VladSeucea explică (pentru Ioandelasal):

Tata nu ar face nimic...