| DeianVendetta a întrebat:

Am observat că au apărut foarte multe site-uri pe care poți urmări seriale/filme online. Unele dintre aceste site-uri au acces limitat, respectiv poți urmări doar câteva episoade/filme pe lună și dacă vrei acces nelimitat trebuie să plătești un abonament (site-urile la care mă refer apar la o căutare pe google cu subiectul "seriale online"). Aici apare problema. Aceste site-uri nu plătesc drepturi de autor/difuzare pentru filme/seriale și de asemenea nu plătesc nici pentru traduceri. Singurele lor cheltuieli sunt cu plata serviciilor de hosting.
Întrebarea e: Sunt legale aceste site-uri de filme/seriale online care necesită abonament plătit pentru acces nelimitat? Și dacă nu sunt legale, ce măsuri ar lua Fiscul la o "vizită"?

1 răspuns:
| cosminstaff123321 a răspuns:

Ai aici un site de seriale online, totul este gratuit.
http://emisiunitv.eu