| 456Marian123 a întrebat:

Am pensie de urmaș și voi împlini vârsta de 18 ani. Știu ca pot beneficia de aceasta pe perioada studiilor. Doresc să ma angajez pe perioada verii.
Voi pierde pensia de urmaș?

1 răspuns:
| Dragonisgaby a răspuns:

Pensia o primesti pe baza adeverintei ce o dai la casa de pensii, eliberata de catre facultate.
Tu te poti angaja. Doar daca serviciul propriu zis afecteaza studiile in sensul ca o sa fii dat afara de la facultate.
Sper sa nu ma insel, totusi asa este.
Dar daca vrei sa iti spuna cineva din domeniu ai un contact mai jos. Success!
"Casa Națională de Pensii Publice (CNPP)

Str. Latină nr. 8, sector 2

020793 București

România

Tel. + 40 800826727"