| speedpaulus a întrebat:

Am primit amenda si nu mi s-a inamnat procesul verbal pe loc, in schimb mi-a fost trimis acasa.
In schimb am primit recent un Avertisment si foaia respectiva mi-au inmanat-o pe loc.
Intrebarea mea este daca imi mai vine acasa inca odata avertismentul.
Cand am luat amenda mi s-a spus ca daca imi dadeau atunci procesul verbal nu imi mai venea acasa, insa nu au avut timp sa mi-o scrie. Presupun ca daca mi s-a dat avertismentul mie nu mi-l mai trimite si acasa, nu? Sper.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti mai trimit acasa procesul-verbal de contraventie, avertismentul se poate aplica si fara proces-verbal.

| Mihaimihai1234 a răspuns:

Nu iti mai trimite stai linistit

| CreeperYTB a răspuns:

Cauta-l intr o punga ca eu acolo l-am lasat