| 19788 a întrebat:

Am primit pe mail un contract din Anglia pentru publicarea unei povesti.Conform acestuia trebuie să trimit lunar câte 100 de lire, timp de 2 ani. Povestea se va publica peste 9-12 luni.Ce garanție îmi oferă un simplu contract pe care îl voi semna doar eu și-l voi trimite prin poștă? O fi țeapă?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Cum? In loc sa primesti bani pentru publicarea povestii, cineva iti cere sa platesti? Iar povstea se va publica la Sfantu-asteapta (12 luni?!?) ca sa astepti tu si sa nu mai ai sansa sa-i gasesti, sa-i reclami. Teapa, teapa, teapa! Nu plati.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

:-))))) Deci cineva îți cere să plătești 2400 de lire ca să-ți publice o poveste și tu te întrebi dacă e țeapă?

Despre ce e povestea? Despre un om extraordinar de naiv pe care-l poate păcăli oricine?

| ACTH a răspuns:

Nu e!
Nu fi prost!
Trimite-le dublu, cat mai repede, poate apare povestea curand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ras 15 minute la asta

| 19788 explică (pentru Iote):

Mulțumesc.Eram prea încântată.Am fost la un pas sa semnez.

| Iote a răspuns (pentru 19788):

Sunt multi sarlatani. E bine sa te consulti mereu cu cineva.