| Teodor321111111111 a întrebat:

Am schimbat permisul romanesc in Uk.Acuma daca merg in Romania si zic ca l-am pierdut primesc un permis romanesc si il am de asemenea si pe cel de Uk? Vreau sa stiu daca acest lucru este posibil

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu merge smecheria

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este posibil sa ai 2 permise nationale. Daca stai in Romania mai mult de 6 luni va trebui sa preschimbi permisul strain cu permisul romanesc.

| mgtow a răspuns:

Nu e pentru ca britanicii au trimis un comunicat (cand ai schimbat permisul romanesc in gb) in tara de origine unde ai avut permisu obtinut fiind ro si poti intra in puscarie pentru falsificarea permisului daca vede ca ai permis in gb

| Teodor321111111111 explică (pentru mgtow):

Si daca spun ca am pierdut permisu de uk si am nevoie de un duplicat la permisul ce l am facut prima data in ro?

| suntserios a răspuns (pentru Teodor321111111111):

Nu merge smecheria

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai permis de UK daca il pierzi acolo mergi sa iti iei altul nu in Ro

| Teodor321111111111 explică (pentru suntserios):

Dar inca nu l am pierdut. faza e ca in o luna doua o sa mi vina scrisoare de la dvla politie cu 12 puncte inca e valabil perfect pot merge ..ma gandeam daca merge 'smecheria asta sa nu stiu

| suntserios a răspuns (pentru Teodor321111111111):

Si ne intrebam de ce nu ne plac strainii si de ce tara noastra e unde e... Pentru ca romanii nu se pot abtine niciunde sa faca gainarii si ca. cat uri

| Teodor321111111111 explică (pentru suntserios):

Da.da ..fix cum zici tu ..nuu se abtine i auzi..se intampla domule..ca la toata lumea.mai patesti mai dai de un necaz ce sa faci asta i viata.normal ca incerci sa iesi din necaz.nu

| suntserios a răspuns (pentru Teodor321111111111):

Dai de un necaz cand te îmbolnăvești, cabd iti cade un copac pe masina, cand iti ia casa apa, cand iti ia vantul tiglele de pe casa.

Cand conduci ca berbecul, ramai fara permis si pe urma incerci sa tragi o teapa... asta nu e necaz

| Teodor321111111111 explică (pentru suntserios):

Habar n ai despre ce vorbesti nu a fost vb de asta dar nici nu o sa ma chinui sa ti explic situatia..am pus o intrebare am asteptat raspund nu critici pana nu sti situatia.i auzi

| suntserios a răspuns (pentru Teodor321111111111):

Lool, ti ai explicat singur manevra de "jmeker" stie tot TPU situatia. Ai vrut in spiritul tipic romano cocalaresc sa tragi o teapa. Ce mai e de discutat?

| Teodor321111111111 explică (pentru suntserios):

Hai mai du-te catre mata.cu comentariile tale de cacat.habar n are el.da comenteaza sa se afle in treaba

| suntserios a răspuns (pentru Teodor321111111111):

Repet.
Singurel ai scris de manevra jmekero-cocalareasca-romaneasca-hotomana pe care vroiai sa o aplici.