| VenI a întrebat:

am facut 6 clase in Romania dupa am plecat in Germania si am continuat școala acolo 3 ani de zile. Am terminat clasa a 9-a cu diploma cand sa intru pe a 10-a am venit înapoi in Romania si as vrea sa continui scoala aici in Romania, oare m-ar da in clasa a 10-a sau trebuie sa o iau de la capăt? (Țin sa menționez ca am toate diplomele din Germania)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa depui un dosar la Inspectoratul Scolar Judetean din judetul tau pentru echivalarea studiilor facute in Germania si acesta va dispune in ce clasa poti intra.
Detalii vezi aici:
https://www.cnred.edu.ro/......asele-1-12

1 răspuns: