| Ionut_Posteuca_1989 a întrebat:

cate cartuse de tigari poti trece vama? la unguri.ca cineva a mers in danemarca si avea 10 cartuse de tigari timbrate kent dunhill.si el zicea ca acum ai voie cu mai multe? deci cineva care cunoaste poate sa raspunda? multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai voie cu 200 de tigari fara declaratie vamala, asta inseamna 10 pachete, deci un cartus.
Poti trece cu mai multe daca le declari si platesti vama.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca bagi multe cartuse ti se confisca si posibil risti un dosar penal pentru contrabanda de tutun, cu 4 pachete simple cred ca ti-ar fi bine.

| ombladon a răspuns:

Un singur cartus de persoana.