| Shalexion a întrebat:

imi expira ITP-ul pe 29.03 si voiam aflu daca mai sunt statii deschise sau daca pot circula cu masina asa din pricina pandemiei?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Conform legilor in vigoare pe perioada asta, poti circula cu orice document expirat, in afara de asigurare desigur.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti circula cu masina daca ITP-ul expira.
Ai avut timp destul sa o duci la verificare si inca mai ai 3 zile.
Daca nu, te poti face pieton, ca nu incalca nimeni legea, cu atat mai multa cum, cand sunt atat de multe probleme.