| AliceAnnnnna a întrebat:

Nu stiu daca sa ma amuz sau nu. Tata s-a recăsătorit cu niste țigănci. Noi, eu cu mama nu avem nimic impotriva si nici o treabă cu acele țigănci. In fata usii noastre la apartament sunt mereu aprinse lumânări și femeia se semnează după numele soțului si prenumele ei. Pe bilet sunt tot felul de lucruri si vorbe "sa se aleaga praful" "zeul..." Nu stiu care denumiri. Stiu ca e ciudat, dar e enervant. Mama e speriată ca e genul acela cu superstitii. Eu m-am săturat doar de mirosul insuportabil. Miroase a urină de animal si mereu e unsa usa cu ceva care miroase ca un animal mort sau urina.
Ce pot face in privinta asta?
Vreau sa o liniștesc pe mama. Si sa se rezolve.

55 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteti face plangere penala pentru amenintare sau hartuire. De asemenea puteti reclama la politie pentru murdarirea usii si poate fi amendata conform L.61/1991.

Bula
| Bula a răspuns:

Monteaza camere de supraveghere infrarosii la usa, sa filmeze cand se pun lumanarile si alte chestii de genul, dar asa incat sa se poata vedea fata lor.
Cand vei avea dovada, depui plangere impotriva persoanei si ceri ordin de restrictie de la judecatorie.
Intre timp, dai 10 lei unui copil, sa adune toata mizeria din fata usii si sa le puna in fata usii faptasului. tongue

| darrio2007 a răspuns:

Cum adică s-a recasatorit cu mai multe tiganci? Asta e bigamie in toata regula.
Căței ani ai, păpușă? Că nu prea te duce instalatia.

| AliceAnnnnna explică (pentru darrio2007):

Daca tu crezi ca eu am chef de mișto poti sa dispari imediat de pe profilul meu. Am cati "catei" de ani vreau.

| darrio2007 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu sunt pe profilul tau. Dar de ce oare fac tigancile acele chestii la usa voastră? Degeaba nu.

| AliceAnnnnna explică (pentru darrio2007):

Pentru casa. Se chinuie el sa ne dea afara din casa si aici stam din 99. E pe numele mamei. Tata a zis ca face orice sa ia casa. Si mi se pare penibilă chestia cu urinarea pe usi sau ce sunt balariile alea sa stam sa curatam ușile. E penibil ce zice lumea care trece pe lângă avea usa? Si hârtii cu tot felul de zei înșirați după nume si replici cu "sa vi se usuce limba" "zeul x sa va taie jugulara". Numai porcarii de genul. E rusinos

| darrio2007 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Este rusinos, intr-adevar. Reclamatie la Politie.

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru darrio2007):

"căsătorit"

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru darrio2007):

Așa

| RAY a răspuns:

Eu cu mama nu avem nimic impotriva si nici o treabă cu acele țigănci laughing laughing
troll 100%

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se vede educatia ta. Cel mai educat barbat din lume face asta "am dat un pumn într-o fata". Nu? Cand in realitate numai un gunoi poate face asa ceva. Un mare jeg uman.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu stiu daca sa ma amuz sau nu.
Nu este nimic prea amuzant.
Este modalitatea lor de a pune mâna pe locuința cuiva. Se practică des. Trebuie cerut ajutorul poliției.
Denunț în scris. Apoi adunate probe. Hârtiile cu amenințări sunt probe. Și luptat. Acele amenințări și blesteme sperie pe omul slab.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca eu iti dau pasta de dinti pe clanta de la usa si tu ma lovesti, e legitima aparare, nu? Bravo, presimt ca te vad cum iei un Nobel mai acusi.,

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns:

Denuta-l pe tatal tau, e ilegal sa se casatoreasca cu niste tiganci, statul nu accepta poligamia.
Are dreptul sa se casatoreasca doar cu o singura tiganca

| aXy99 a răspuns (pentru Goete):

LOL
Nu s-a mai raportat un caz de bigamie de zeci de ani laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Goete):

Legile statului nu se aplică la țigani.
Asta se vede după palatele țigănești pe care le fac, și nu îi întreabă nimeni de unde pițule.

| sadrian46 a răspuns (pentru aXy99):

Dacă nu s-a raportat, asta nu înseamnă că nu s-a practicat.
Lol sau nelol.

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Da, dar faptul ca nu s-a raportat de atata timp nu iti da de gandit? Nu neaparat tie, dar legiuitorului roman. Ar putea dezincrimina aceasta infractiune.

| Goete a răspuns (pentru sadrian46):

Asta e adevarat. In toate statele. Dar tata nu era tigan... e drept ca dupa ce sia.luat tigancile, a devenit tigan. Asa ca ai dreptate!

| Goete a răspuns (pentru aXy99):

Aici nu e Bi-gamie,
E Multi-gamie
...asta deja e Ți-ganime?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Doamnelor si domnilor bine ati venit pe planeta maimutelor va dorim o sedere placuta, numa bine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ordin de restrictie.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Plângere la poliție și aderare la Noua Dreaptă și instituită Gardă Națională care să pună ordine, pe care instituțiile statului nu o pun.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad490):

Amuzant. Selly ala e mai nociv decat un autocar plin cu manelisti. Lasa povestile, te rog...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad490):

Esti amuzant. Mizeria aia de maus music cu versuri de copil libidinos de 12 ani? Si vezi ce povestesti aiurea cu umplutul de sange ca aberezi complet. Sintem in Romania, nu in America. Daca eu iti sparg usa si intru cu o bita de baseball si tu ma impusti, tot tu pici prost.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad490):

Devine din ce in ce mai evident ca esti un coclete cu comportament si intelect de neandertalian, dar incearca totusi sa nu te mai dai mare cu asta.
P.S. "Ala dat la TV" a avut bani sa i se faca "dreptate". Mai bine discuta de politistii care prefera sa isi ia bite in cap in loc sa faca uz de arma din dotare. Sau de asta - https://www.hotnews.ro/......at-hot.htm

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad490):

Pentru ca ar fi consumat prea multe resurse pentru un prost ca tine, de aia.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru costinvlad490):

Eu credeam ca te umfli in pene doar la rahatul ala cu sql injection din care nu ai inteles nimic, da vad ca esti prost in linie dreapta.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru costinvlad490):

La liceu am dat un pumn într-o fata

Nu mai e nimic de zic de nivelul tai de educatie si inteligenta. Ai zis tu tot.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Cum breh, si tu esti prost ca mine si ai aceeasi parere? Nu ai auzit ca daduse si ea in el? Era in "legitima aparare" in fata unei muieri! Adica a fost atit de bou de a dat una in el si dupa aia trebuia sa se apere, mwhahahaha! P.S. Si ne-a mai facut si crestini, oligofrenul!

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mi-a dat un mesaj privat in care mi-a zis...

Ești penibil ba. Am voie sa bat lumea. Dispari prostule. La ce prost ești

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Pai da, pacifisti penibili ce sintem. Lumea e a lui si a neandertalienilor ca el cu bita in mina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taicatau sa incurcat cu descendentele mamei omida cei acolo harem laughing taicatau se crede seic laughing
Mergi cu maicatau si depuneti plangere nu mai stati degeaba.

| Raducons a răspuns:

Apeleaza la politie e cel mai sigur si o sa rezolvi, altceva nu poti sa faci. Pacat ca a renuntat la voi pentru tiganci.

| OrdanKarris a răspuns:

Stii de ce taica-tu s-a recasatorit cu tiganci? Pentru ca tigancile si-o trag calumea, stiu sa faca treaba in pat si ca orice barbat intreg la cap si sanatos, omul vrea sex de calitate. Stiu asta pentru ca si eu mi-am pus-o cu tiganci si sunt al naaaaaaaaibii de misto in pat. Maica-ta nu a fost in stare sa-l satisfaca, nu a fost in stare sa-l multumeasca, probabil l-a sacait din orice rahat pana s-a ajuns la despartire, deci naspa.

Vrei s-o linistesti pe maica-ta? Vrei o solutie? Nu stiu. Descurca-te. Gaseste o solutie happy Aplica muai thai cand le vezi happy

| 1231242 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ai terminat sau mai vrei să adaugi ceva?!

| OrdanKarris a răspuns (pentru 1231242):

Da, de fapt mai am de adaugat ceva.

Daca tot ii aperi onoarea, macar ti-a facut un oral? Ai avut-o in pat macar o data sau de 2 ori inainte sa te implici pentru dansa? Nu fi fraier. Daca tot faci gestul frumos si ii iei apararea, spune-i ca vrei macar un oral din partea ei, asa de bun simt macar. laughing Spune-i, nu fi fraier.

| AliceAnnnnna explică (pentru OrdanKarris):

Cine ** Esti tu sa te iei de mama? Bai dispari dr de pe intrebare. Insectă proasta. Nu iti permit eu sa imi vb de mama asa prost fără să mă cunoști sau sa o cunosti. Mars

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian4 a răspuns:

Faci poze la chestiile de langa usa(proba) du-te la politie si anunta problema. Daca zici ca miroase matura-le, da-le naibi (dupa ce pozezi) din fata usii, nu incalci nici o lege.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Dă-le la țigănci pelin că așa merită vrăjitoare și scapă așa.

Răspuns utilizator avertizat
| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| anastan12345 a răspuns:

Poti chema politia, spunand ca cineva nu va lasa in pace sau sa faci o plangere (dar la cum e politia nu prea stiu daca merge ) sau poate poti pune ceva cu care sa filmezi ce se intampla