| paul94 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cine vrea sa ma ajute... Am masina proprietate personala parcata in parcarea din fata blocului, parcare la care platesc darile anual. In stanga si in dreaptea masinii mele sunt parcate autovehiculele a altor doi vecini de ai mei.

Unul din ei este taximetrist si are masina colantata. In fiecare zi gasesc masina mea lovita de catre acest "taran" de taximetrist (asa are si porecla prin cartier), astazi, eu, fiind posesor a unei masini "mitraliate" zilnic cu usa de catre acesta. Masina mea nu are decat un an de zile de cand am cumparat-o de la reprezentanta... Unde trebuie sa ma adresez si ce ar trebui sa fac pentru ca am ajuns la capatul rabdarii cu acest binevoitor si s-ar putea ca intr-o zi sa ii sparg fata! (scuzati de violentahappy )

Răspuns Câştigător
| vlad_4846 a răspuns:

La politie tati... faci o plangere la ei.ei o sa vina sa vorbeasca cu el,asigura-te ca o sa-l intrebe de acte de parcare daca e platita,etc

chiar daca neaga ca el nu a busit-o si tu nu ti-ai mutat masina de acolo, doar el ar fi putut sa loveasca masina... politia o sa-ti dea aviz de reparatie si daca se rezolva o s-o repari pe asigurarea "taranului".

daca nu merge treaba raspunde-i cu aceeasi moneda...fa-i niste desene cu cheia, si vezi daca ii place. poti sa-i spargi si fata dar fara martori!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce-ar fi sa te adresezi, in primul rand, acelui vecin si sa-ti rezolvi problema ca intre doi vecini buni? Abia apoi, daca nu reusesti cu vorba buna, poti sa-i spui ca-i vei face plangere penala pentru distrugere. Succes si numai bine!

| harciog a răspuns:

Esti si tu lovit de "maxima importanta". Daca vei continua asa nu te vei intelege cu el.Probabil ca de aia ti-o trage.Nu e greu de aflat ora cind pleaca "taranul", il filmezi si ai probe.

| BAM_7947 a răspuns:

Simplu si eficient: il ameninti ca daca se mai intampla iar ii scoti dintii, se va intampla iar in secunda urmatoare si treci la fapte. deci. daca il lovesti destul de puternic in barbie ii scoti macar o masea cariata si iti rupi si tu ceva tendoane dar merita. te rog sa ne spui si noua cat de satisfacut ai fost dupa lovitura.
PS: daca ii dai somn dupa prima lovitura ii poti administra si o duzina de picioare la ficat, stomac si mai vezi tu pe unde

| mFlorian a răspuns:

Politia.Le spui ce s-a intamplat.Intocmesc un dosar si vei primii asigurarea "taranului " big grin

| paul94 explică:

Am discutat cu dansul de nenumarate ori, dar mi se ridica tensiunea ori de cate ori vorbesc cu el, pentru ca are o atitudine sfidatoare ("da' ce se amesteca culorile", "mie asa mi se intampla mereu sa o lovesc si nu ma mai intereseaza atat"-->da masina lui e colantata si e taxi si nu-l doare! Insa azi a deschis din nou toate portierele (dar nu mi-am dat seama daca a lovit-o din nou dar masina a fost parcata foarte aproape de-a mea cu toate ca avea destul loc.) si a inceput sa scoata covorasele de pe jos din toata masina si a inceput sa le scuture intre masina mea si a lui si aproape ca le scutura de masina mea. Cand am coborat la el i s-a parut ca sunt nebun ca m-am luat de el, insa pana atunci el avea parcat masina la distanta de-a mea si a mutat-o intentionat cat mai aproape ca sa o loveasca|

In fine, va multumesc pentru raspunsuri, astept si altele sfaturi; maine voi merge la Politie pentru ca am compus deja o reclamatie. Insa acest caz din cate stiu nu se incadreaza la accidente pentru ca masinile nu erau in mers...mai mult la vandalism, si nu ii va da decat o amenda. MA ENERVEAZA RAU!

| AlinescuAlin a răspuns:

Bate-l pana se pisa pe el, da-l incolo de taran infect. Ca pana ajungi sa iti rezolve cineva ceva ramai cu ea ciuruita.

| cucuveaua41 a răspuns:

Sparge-eu la taran da-l incolo de parvenit

| Iuliannicu a răspuns:

Bai da asa ceva nu sa mai pomenit de invidios om, bine zis taran.

| Ceri67 a răspuns:

Du-te la Primarie si cere pentru el un loc la tara

| Minune a răspuns:

Vorbeste cu el sa faca schimb de locuri de parcare si sa isi ia loc langa altcineva.